.

جمعه 24 خرداد 1392 09:35 ب.ظ


maryam-atash.jpg - 28.11 Kbسایت گروهک تروریستی منافقین که از روزهای گذشته فعالیت خود علیه انتخابات جمهوری اسلامی را رقم زده بود از صبح امروز نیز با سیاه نمایی تلاش دارد تا نشان دهد حضور مردم پای صندوق‌های رای کمرنگ است.

  598 ،‌ سایت گروهک تروریستی منافقین با تیتر «حوزه‌های انتخابات 4 ساعت پس از انتخابات خالی است»، ادعا کرده که با مونیتورینگ صندوق‌های رای، مشخص شده که کسی پای صندوق رای نرفته است.

این در حالی است که رسانه‌های بین‌المللی از جمله الجزیره، روسیا الیوم، فرانس 24، گاردین، اسکای نیوز، رویترز، سی بی اس، بی بی اس با اشاره به حضور پر شور مردم در پای صندوق‌های رای که از ساعات اولیه آغاز انتخابات در جریان است، از آن به عنوان حضور پر شور مردمی یاد کرده و یادآور شده‌اند که مردم نسبت به انتخابات بسیار خوشبین هستند.

رسانه‌های وابسته به گروهک تروریستی نفاق در روزهای منتهی به 24 خردادماه با بزرگنمایی برخی رویدادهای مربوط به انتخابات و یا خبرسازی، تلاش داشتند که مردم ایران را نسبت به انتخابات بی تفاوت یا آنها را دلسرد کنند که با شکست این پروژه، ادعای حضور کمرنگ مردمی در روز انتخابات را دنبال می‌کنند.

+ نوشته شده در  جمعه 24 خرداد1392ساعت 18:32  توسط narsis |  نظر بدهید


roohan.jpg - 11.69 Kbیکی از منتقدان تخریب گران در مقابل حسینیه ارشاد:شما با بی احترامی به حق مردم در همین رای گیری آبروی اصلاحات را برده اید.

 

رویداد، حسینیه ارشاد یکی از مهمترین حوزه های انتخاباتی شهر تهران، امروز از ابتدای صبح میزبان خیل کثیر مردم حماسه ساز و حضور متحیرانه خبرنگاران خارجی بود. بسیاری از سیاسیون و شخصیت های شناخته شده با توجه به تمرکز رسانه ای در حسینیه ارشاد، برای رأی دادن این محل را انتخاب کردند.

 

حواشی حضور اصلاح طلبان از صبح امروز از نکات قابل توجه در این حوزه انتخاباتی بوده است:

 

 

همسر و دوستان تاج زاده به همراه آهنگرانی:

 

ساعاتی پس از شروع رأی گیری همسر تاج زاده با حضور در محل حسینیه، خطاب به خبرنگاران اذعان داشت: که به جای حاشیه سازی ها باید مسئولان به مردم و زندانیان سیاسی برسند و مانند اصولگرایان دروغ نگویند.

 

آهنگری بازیگر اصلاح طلب، به همراه خانواده تاج زاده در حالی که در بدو ورود آراء خود را داخل صندوق انداختند (که این امر خود به معنای پذیرش نظام دموکراتیک کشور است) در مقابل دوربین های رسانه های خارجی اقدام به بیان سخنان غیر متعارف علیه حماسه سیاسی کردند که این اتفاق با واکنش مردم مواجه شد. در میان جمعیت یکی از جوانان حاضر گفت: اگر رأی داده اید و دموکراسی کشور را پذیرفته اید، پس چرا به نفع دشمنان لفاظی می کنید؟!

 

 

شمارش میدانی آراء توسط اشراقی ها:

 

 

زهرا و نعیمه اشراقی نیز که سخنان ضد حجاب و غیر متعارف آنها در ماه های اخیر باعث تعجب جامعه شده است، نیز با حضور مستمر در محل حسینیه با پرسیدن کد تعرفه رای دهندگان سعی در کسب یک برآورد از میزان مشارکت در ساعت های مختلف داشتند.

 

 

اعتراض یک اصلاح طلب به مصطفی کواکبیان:

 

 کواکبیان نیز پس از حضور در صحن حسینیه بدون توجه به صف مردم، مثل یک سیاسی کار متشخص! وارد شده و رأی خود را صندوق انداخت. این اقدام وی در هنگام خروجش از حسینیه با اعتراض یک جوان اصلاح طلب مواجه شد. وی خطاب به کواکبیان اذعان داشت: شما با بی احترامی به حق مردم در همین رای گیری آبروی اصلاحات را برده اید.

 

ابراهیم یزدی:

 

 یزدی نیز با حضور در حسینیه ارشاد در گفتگو با خبرنگار رویداد در حالی که ادعا کرد تمکین به قانون را در صدر مطالبات خود می داند، در پاسخ به این سوال که "چطور عملکرد سران فتنه را غیر قاونی نمی دانید؟" افزود: موسوی و کروبی باید آزاد شوند تا خود پاسخگوی این سوالات باشند.

 

 

وی در خصوص ارتباطش با هاشمی گفت: من با هاشمی هیچ ارتباطی ندارم و همچنین در جمع خبرنگاران اصولگرا اذعان داشت: شما تنها قصد تشویش اذهان را دارید که این امر با واکنش منفی مردم نیز همراه بود.

 

 

همچنین برخی عناصر مرتبط با فتنه در چند مرحله با هماهنگی و به طور دسته جمعی وارد شدند و آراء خود را در صندوق انداختند و سپس با پراکنده شدن در میان مردم اقدام به سم پاشی علیه نامزدهای اصولگرا خصوصا جلیلی کردند.

 

 

جو سازی خانواده ابتکار:

 

 

معصومه ابتکار«افسانه سرای رب النوع پارازیت» ، «پروژه آلودگی مواد غذایی»، « خواهان رئیس جمهور شدن زنان» و البته «ژورنالیست اصلاح طلب» نیز به همراه خانواده و نزدیکان در محل حسینیه حاضر شده و پس از آنکه تلاش برای متشنج کردن فضا توسط آنها با واکنش مردمی مواجه شد، اقدام به رای دهی کردند.

 

 

 

حمایت مجریان رسانه ملی از رنگ انتخاباتی قالیباف:

 

 

 

نکته دیگری که امروز در چند حوزه انتخاباتی شاهد آن بودیم حضور مجریان رسانه ملی با مقنعه و روسری و لباس زرد رنگ بود که این اپیدمی رنگی نیز باعث شد تا شائبه حمایت سیما از قالیباف شت بگیرد.

 

 

 

سم پاشی و سیاهنمایی مدیر کل اقتصادی سابق

 

فردی که پیش ازین در دولتهای خاتمی و هاشمی از پست مدیر کلی در حوزه وزارت اقتصاد و دارایی برخوردار بود نیز به میدان آورده شده بود تا باصطلاح سیاهنمایی های اقتصادی مستند و مستدل باشد، علی رغم اینها شخص یاد شده توفیق چندانی نیافت و آمارهای کذب وی با واکنش های مردم همراه بود/.

 

 

 

حاشیه سازان سازمان یافته

 

 

 

گروههایی از هواداران حسن روحانی که با عناوین جعلی حامیان قالیباف و ولایتی از قبل سازمان دهی شده و قرار بود در این نقش از دایره آرا جلیلی بکاهند نیز بخش دیگری از عملیات روانی میدانی ستاد این کاندیدای جدیدا اصلاح طلب را بر عهده داشتند.

 

تمرکز این گروه بر عدم سازش پذیری سعید جلیلی و تکرار این شایعه غربی علیه وی بود که اگر او رئیس جمهور شود بنابر این تقلب شده است که از قبل برخی آگاهان این شایعه را مقدمه ای برای طرح یک فتنه نافرجام ارزیابی کرده بودند.

 

این اشخاص همچنین ادعای تقلب در انتخابات 88 را نیز در میان شرکت کنندگان برای کاهش انگیزه هایشان مطرح می کردند که با واکنش های عمومی بسیار تند رای دهندگان مواجه شده و مجبور به ترک حوزه اخذ رای حسینیه ارشاد شدند.


+ نوشته شده در  جمعه 24 خرداد1392ساعت 18:6  توسط narsis |  نظر بدهید

شبکه تلویزیونی العربیه که به موضع گیری ضد ایرانی معروف است، مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری در ایران چیزی را تغییر نمی‌دهد.

media-logo.jpg - 26.04 Kbفارس، شبکه تلویزیونی العربیه با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر تلاش کرد که انتخابات ایران را زیر سوال ببرد.
 
العربیه ضمن پوشش آغاز انتخابات ایران تصاویری را از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب ایران نشان داد.
 
این شبکه در عین حال با استفاده از نظر کارشناسان  تلاش کرد که انتخابات ایران و قدرت ریاست جمهوری را محدود معرفی کند و ادعا کرد که با روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در ایران چیزی تغییر نمی کند زیرا قدرت در اختیار رهبر ایران است.
 
این شبکه که از رویکرد اصلاح طلبی در ایران حمایت می کند سعی کرد که وضعیت در جناح اصولگرا را آشفته معرفی کند.
 
بر اساس گزارش العربیه، ساعت 8 صبح به وقت تهران درهای مراکز اخذ رای برای رای دهندگان ایرانی رسما گشوده شد.
 
این یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و چهارمین انتخابات شوراهای شهر و استان های ایران است.
 
 آیت الله سید علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در ساعات اولیه رای خود را به صندوق انداختند.
 
مدت رای گیری 10 ساعت اعلام شده است که مردم می توانند از ساعت 8 صبح الی 6 بعد از ظهر آراء خود را به صندوق های اخذ رای بریزند.
 
براساس قانون انتخابات ایران، در صورت نیاز مقامات می توانند مدت اخذ رای را تمدید کنند.
 
براساس این گزارش، 60 هزار شعبه رای گیری در ایران و 290 شعبه در خارج از کشور برای اخذ رای معین شده است.

+ نوشته شده در  جمعه 24 خرداد1392ساعت 17:25  توسط narsis |  نظر بدهید

همسر تاج‌زاده در حالی که ۲۰ خرداد می‌گفت وی و همسرش رأی نخواهند داد، به فاصله ۴ روز پس از این اظهارات، رنگ دیگری به خود گرفت و رأی داد.

  n00027585-b.jpg - 17.05 Kb598 ، مستقر در حسینیه ارشاد، فخر‌السادات محتشمی‌پور همسر تاج‌زاده و از عناصر فعال حامی فتنه‌گران، بعدازظهر امروز با حضور در این شعبه اخذ رأی، در حالیکه لباس‌‌هایی به رنگ سبز پوشیده بود، در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کرد.

وی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اصلاح‌طلبان به خاطر وحدت به میدان آمدند و در انتخابات شرکت کردند و این وحدت تا آخر باقی خواهند ماند و اصلاح‌طلبان پیروز خواهند شد.

محتشمی‌پور به این سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان در انتخابات 88 می‌گفتند تقلب شده است، چرا با وجود چنین ادعایی در این انتخابات هم شرکت کردند، پاسخی نداد.

 

گفتنی است وی از سال ۸۸ تا کنون مدعی تقلب در انتخابات بوده و همواره از حامیان تحریم انتخابات بوده است.

بر اساس آنچه سایت ضدانقلاب روزآنلاین در ۲۰ خرداد منتشر کرده بود، همسر تاج‌زاده مدعی شده بود که خود و همسرش انتخابات را تحریم کرده اند!

 

 


خبرنگار نیویورک تایمز از تهران گزارش داد که یک مرد ایرانی به وی گفت، امیدوار است ساختمان این روزنامه آمریکایی آتش بگیرد تا بدین طریق جلوی نشر اکاذیب گرفته شود.

aaaa11264.jpg - 11.87 Kbباشگاه خبرنگاران، توماس اردبرینک خبرنگار نیویورک تایمز که در حال حاضر از تهران انتخابات ریاست جمهوری ایران را پوشش می‌دهد، در صحفه تویتر خود نوشت: مردی در حالی که لبخند می‌زد به من گفت، امیدوارم ساختمان نیویورک تایمز آتش بگیرد تا جلوی نشر اکاذیب گرفته شود.

این  خبرنگار پیش‌تر در تویتر خود از حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای ابراز تعجب کرده بود.

رای گیری دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت هشت صبح امروز شروع شده و نزدیک به 50 میلیون ایرانی که واجد شرایط رای دادن هستند باید از بین 6 نفر کاندیدای ریاست جمهوری یک نفر را به  عنوان رئیس جمهور خود انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  جمعه 24 خرداد1392ساعت 17:14  توسط narsis |  نظر بدهید

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، در اولین لحظات از آغاز فرایند رای‌گیری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، بر حضور پرشور مردم در انتخابات تاکید کرده و دخالت‌های گسترده رسانه‌ها و مقامات آمریکایی برای حضور مردم شریف ایران در انتخابات را محکوم کردند.

باشگاه خبرنگاران؛ رهبر معظم انقلاب در اولین لحظات از آغاز فرآیند رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) آرا خود را به صندوق انداختند.

ایشان در بخشی از بیانات خود با اشاره به اظهارات مقامات امریکایی و غربی که گفته‌اند ما انتخابات ایران را قبول نداریم، خاطرنشان کردند: نظر دشمنان، هیچ‌گاه اهمیتی برای مردم ایران نداشته و ملت همیشه خودش تشخیص داده که به چه چیزی نیاز دارد و مصلحت کشور در چیست و بر همان اساس، نیز انتخاب کرده و خواهد کرد.

اما اینکه تاکنون کدام یک از مقامات غربی و آمریکایی با دخالت آشکار در خصوص انتخابات ریاست جمهوری اظهار نظر کرده‌اند در ادامه به آن پرداخته خواهد شد:

هجمه رسانه‌ای دروغین رسانه‌های غربی در آستانه انتخابات ایران

به دنبال دریافت پالس‌هایی از حضور پرشور مردم در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، رسانه‌ها و مقامات غربی بازهم به تکاپو افتاده و با بیان ادعاهای دروغین خود سعی کردند از خلق یک حماسه سیاسی دیگر توسط مردم ایران به اصطلاح ممانعت به عمل آورند.

اینگونه حرکات تخریبی مقامات آمریکایی، غربی و رسانه‌های تحت امر آن‌ها در دخالت آشکار در امور داخلی ایران امری معمول بوده و همواره تلاش شده‌ است با بهره گیری از قدرت رسانه‌ای و استفاده از دیگر ابزارهای تبلیغاتی، تصویری دروغین از نظر مردم ایران در مورد نظام حاکم در این کشور و تمایل مردم برای حضور پرشور در انتخابات به نمایش بگذارند.

دخالت مستقیم مقامات آمریکایی در انتخابات ایران

"جان کری" وزیر امور خارجه ایالات متحده، که در شورای عالی امنیت این کشور نیز عضویت دارد، در یک ماه اخیر و به ویژه از زمان سفرش به اراضی اشغالی، سخنرانی‌های تخریبی خود در مورد انتخابات ایران را آغاز کرد. وی حتی پا را فراتر نهاده و در ادعایی صحت برگزاری انتخابات را مورد تردید قرار داده است.

جان کری ادعا کرده: "صحت انتخابات در ایران جای تردید دارد و باید مقامات بین‌المللی در این مورد اقدامات لازم را به عمل آورند".

از سوی دیگر "جو بایدن"، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، در ادعایی مداخله جویانه، انتخابات ایران را زیر سوال برده و به نوعی نقش یک پیشگو را ایفا کرده است.

وی در ادعاهایش تلاش کرده تصویری دروغین از حماسه مردم ایران در ادوار مختلف انتخابات ایران نشان دهد.

شورای امنیت ملی آمریکا نیز در هفته جاری با صدور بیانیه‌ای مدعی شد: انتخابات ایران احتمالا آزادانه و آزاد نخواهد بود و علاوه بر آن انتخاباتی است که اراده و خواست مردم ایران را نمایندگی نمی‌کند.

دخالت‌های دیگر کشورهای معاند در انتخابات ایران

"جان بیرد"، وزیر امور خارجه کانادا، در بیانیه‌ای مداخله‌جویانه ادعا کرد که "انتخابات ایران نزدیک است و حاکمان ایران تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند که خواست جمعی و خواسته‌های دموکراتیک ایرانیان متوسط را سرکوب کنند".

وی در ادامه بیانیه مزبور ادعا کرده است که ایران کاری برای گرفتن رای از ایرانیان مقیم کانادا نکرده است و این نشان می‌دهد که انتخابات ایران تنها ابزار تبلیغاتی است
!

رسانه‌های انگلیس هم در یك حركت از پیش طراحی‌ شده از پیش از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بارها انتخابات و مقامات ایران را زیر سوال برده و با نادرست خواندن انتخابات جو مسمومی علیه ایران بوجود آوردند.

نخست وزیر انگلیس، "دیوید کامرون"، در سخنانی اظهار داشت که ایران باید انتخاباتی سالم در این دوره برگزار کند. کامرون گفت: "اكنون نوبت ایران است كه به جهان نشان دهد انتخابات سالم خواهد بود یا خیر؟ ما می‌خواهیم كه ایران بخشی از جامعه بین‌المللی باشد و منزوی نباشد، اما این موضوع را باید ایران ثابت نماید كه آیا آنها می‌توانند به حقوق اولیه مردم احترام گذاشته و انتخاباتی سالم برگزار کنند".

در آستانه انتخابات، سازمان‌های جاسوسی غربی اقدام به برگزاری کنسرتی با عنوانی موهومی در برلین کرد.ند در این کنسرت خوانندگان طاغوتی از جمله ابراهیم حامدی، ملقب به ابی، برنامه داشتند.

این خواننده طاغوتی در پایان اجرای خود مدعی شد: "تعجب می‌کنم از کسانی که پای صندوق رای می‌روند. مردم نباید برای دادن رای اشتیاق داشته باشند".

رضا ربع پهلوی فرزند دیکتاتور مخلوع هم در مصاحبه با روزنامه لوموند فرانسه خواستار تحریم انتخابات ریاست جمهوری و شوراها شد.


مطمئن باشید روحانی یارانه ها را قطع می کند؟!

پنجشنبه 23 خرداد 1392 10:58 ب.ظ

مطمئن باشید روحانی یارانه ها را قطع می کند؟!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:55 ب.ظگفتمان اقتصادی حسن روحانی و شباهت های غیرقابل انکار آن با سیاست های اقتصادی دولت کارگزاران موجب نگرانی شدید مردم شده است.
وی درباره پرداخت یارانه نقدی به مردم، به گونه ای دیگری سخن گفت؛ به نحوی که این احتمال به وجود می آید که در دولت وی، پرداخت نقدی حذف خواهد شد و به جای آن، جای آن باید به امورات دیگری، بودجه تعلق گیرد.

تیم وابسته به روحانی معمولا سعی کرده اند اثرات مثبت یارانه ها را مخفی کرده و پرداخت  نقدی به

مردم را، نوعی وابسته کردن توده های جامعه به صدقه دولتی و گداپروری بنمایانند. آنها سعی میکنند هدفمندی یارانه ها و پرداخت یارانه را از سیاستهای غلط و تورم زای اقتصادی معرفی کنند و عملا گرانی ها را که عوامل متعددی دارد را به گردن هدفمندی و یارانه بیاندازند.

طیف آقای روحانی و دنباله کارگزار و اصلاح طلبش هیچگاه به مردم و دخیل کردن مردم در مدیریت هزینه و  مصرف انرژی اعتماد لازم را نداشته اند و یارانه ها را  گداپروری و صدقه ای می دانند.بسیاری از کارشناسان و آگاهانی که از طرز تفکر حسن روحانی آشنایی دارند معتقدند که وی دنباله رو سیاست های اقتصادی هاشمی است که در صورت تسط بر کرسی تصمیم گیری قطعا به قطع یارانه منتج خواهد شد و شیب بودجه کشور را به سمت سرمایه داران و طبقه اشراف  برمی‌گرداند.


در واقع در این اظهارات بحث خاصی در خصوص پرداخت نقدی مطرح نیست و موضوعی که به وضوح دیده می شود، دریافت مالیات بیشتری از مردم است و روحانی در دولتش می خواهد این گونه به سمت مردم دست دراز کند. در واقع او می خواهد با این راهکار از مردم به طریق اخذ مالیات بیشتر درآمد دولتش را دریافت کند و با توجه وضع اقتصادی و معیشتی امروز مردم ، دریافت مالیات بیشتر اوضاع را برای خانواده های کم در آمد تر وخیم خواهد کرد و این درحالیست که با توجه به پرداخت چندین ماهه یارانه ها توسط دولت فعلیع این اقدام به یکی از مطالبات مردم از دولت آینده تبدیل شده است .

آقای روحانی که همواره شعار دولت  اعتدال می دهد ناخود آگاه به یاد سیاست "تعدیل اقتصادی" آقای هاشمی می‌افتیم که تورهم 50 درصدی را تجربه کردیم.

و اما تعدیل اقتصادی

سیاست‌های اقتصادی دولت هاشمی که بخشی از آن را واقعی سازی (به‌معنای آزادسازی) قیمت‌ها تشکیل می‌داد را عموم کارشناسان با نام «تعدیل‌اقتصادی» می‌شناسند.

سیاست‌ تعدیل اقتصادی را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد بررسی قرار داد اما کاربردی‌ترین راه ممکن آن است که بکوشیم تا با بررسی آثار «تعدیل اقتصادی»، حاصل سیاست‌های اقتصادی هاشمی را در کفه ترازوی سنجش قرار دهیم.

قربانی‌های تعدیل اقتصادی

معروف است که هاشمی رفسنجانی طی دوران ریاست جمهوری خود معتقد بود که سیاست‌های تعدیل اقتصادی، قربانی‌های خاص خودش را دارد و نمی‌شود برای آنها کاری کرد.

یقیناً این موضوع می‌تواند برای هر جامعه‌ای حکم یک سمّ مهلک و مرگبار را داشته باشد. سمی که با گسترش تبعیض، لایه‌های ضعیف جامعه را دچار سرخوردگی و بسیاری از مشکلات دیگر می‌کند.

مجموعه‌ای از آثار منفی اقتصادی در زمان هاشمی

در نهایت می‌توان به مجموعه‌ای از آثار منفی اقتصادی اشاره کرد که بعد از اجرای سیاست‌های تعدیل اقتصادی در زمان هاشمی، دامنگیر کشور شد.

الف) بالا رفتن نرخ بیکاری.

ب) قیمت مسکن افزایش یافت و شوک بزرگی به بازار وارد شد.

ج) کاهش ارزش پول ایران به‌عنوان آخرین حلقه باعث افزایش نرخ تورم و میزان بیکاری شد و نهایتاً بر اقشار کم درآمد و حقوق‌بگیر کشور، فشارهای زیادی وارد آمد. این فشارها کاهش قدرت خرید مردم را به همراه داشت. اگرچه کاهش ارزش ریال به لحاظ منطق اقتصادی، ضروری بود اما نهایتاً منجر به افزایش هزینه واردات شد. البته از سال ۱۳۷۰ به بعد ابتدا واردات کشور افزایش یافت و سپس با کاهش ارزش پول ملی هزینه واردات افزایش یافت و به تبع آن قیمت کالاهای وارداتی نیز سیر صعودی گرفت. قسمت دیگری از تورم هم به میزان بالای هزینه‌های دولت برای طرح‌های بزرگ و بلندمدت و زیربنایی باز می‌گشت که هنوز به مرحله تولید نرسیده بودند. بخشی دیگر از تورم هم به دلیل افزایش سطح مصرف جامعه بود که متأسفانه در دولت سازندگی تلاش مستقیم و غیرمستقیم زیادی برای بالا بردن آن شد.

د) از ابتدای اجرای طرح تعدیل اقتصادی در اوایل دوران استقرار دولت سازندگی، دولت از بانک جهانی و سایر نهادهای خارجی وام دریافت کرد. همزمان و به دلیل مشکلات خاص دوران پس از پایان دفاع مقدس، بازپرداخت آن وام‌ها به تعویق افتاد و بهره‌های مربوطه نیز روز به روز افزایش یافت. از سوی دیگر دولت وقت به‌منظور اجرای برنامه‌های خود، نیازمند اعتبارات بسیار بیشتری بود و کاهش ارزش ریال بر میزان این نیاز می‌افزود. البته گفتنی است که استقراض خارجی نیز خود به خود باعث کاهش یافتن ارزش پول ملی و در نتیجه رشد بیشتر شاخص‌های تورم و بیکاری کشور شد.
مدرک تحصیلی روحانی داد صدای آمریکا را هم درآورد

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:54 ب.ظ

راز بزرگ پنهان شیخ اصلاح طلب شده
خبرنگار صدای آمریکا از لندن درباره ابهام های موجود در مدرک تحصیلی آقای حسن روحانی گفت: «زمان و مکان دریافت درجه دکترای ایشان به صورت یک معما در آمده است.»

، صدای آمریکا (VOA) روزنامه دیلی تلگراف در مقاله ای تحت عنوان "ایران و معمای بزرگ درجه دکترا از گلاسکو" ادعای آقای حسن روحانی مبنی بر داشتن درجه دکترا از دانشگاه گلاسکو اسکاتلند را به پرسش گرفته است.

خبرنگار صدای آمریکا از لندن درباره ابهام های موجود در مدرک تحصیلی آقای حسن روحانی گفت: «زمان و مکان دریافت درجه دکترای ایشان به صورت یک معما در آمده است.»

وی در تبیین معمایش افزود: «در بیو گرافی آقای روحانی که از او رسما با عنوان دکتر روحانی یاد می شود، نوشته شده بود که از دانشگاه گلاسکو درجه دکترای حقوق دارد؛ اما به نوشته خبرنگار دیلی تلگراف یک وب سایت به نام Iran election watch به نقل از سخنگوی دانشگاه گلاسکو خبر می دهد که هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان بدهد شخصی به نام روحانی در این دانشگاه تحصیل کرده باشد. پس از آن در مستندی که از سوی کمپین روحانی تهیه و پخش شد نام دانشگاه را از گلاسکو به "گلاسکو کالدنیان" تغییر دادند.»

گوینده صدای آمریکا از گزارشگرش پرسید: «آیا اصلاح نام دانشگاه این ابهام را برطرف نکرده است؟»

بیژن فرهودی این طور پاسخ داد: «مطمئنا کمپین آقای روحانی امیدوار بود که این طور شود؛ اما در فیلم مستند آقای روحانی با این که به زمان تحصیل او در اسکاتلند اشاره ای نمی شود ولی از صحبت های راوی فیلم چنین برداشت می شود که آقای روحانی در دهه 70 میلادی که از مخالفین فعال شاه بوده، در اسکاتلند تحصیل می کرده است. مشکل این است که دانشگاه گلاسکو کالدنیان در سال 1993؛ یعنی چهارده سال پس از سقوط رژیم شاه تأسیس شده است.»

خبرنگار صدای آمریکا در ادامه تلاشش برای حل این معمای بزرگ افزود: «به نوشته دیلی تلگراف وقتی یک خبرنگار این تناقض را به یکی از هواداران روحانی یادآور شد، وی لینک سایت یک روزنامه را نشان می دهد که در آن ادعا شده است روحانی درجه دکترایش را در سال 1999 با نام خانوادگی فریدون دریافت کرده است.»

در

بیژن فرهودی این پاسخ را قانع کننده ندانست و معما را همچنان پابرجا دانست. وی ادامه داد: «مشکل این توضیح این است که در این تاریخ آقای روحانی دبیر شورای عالی امنیت، رئیس هیأت نمایندگی در مذاکرات هسته ای و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است و دوره ای بسیار پر مشغله داشته است.»

وی سخنانش را با این عبارت به پایان رساند: «به قول یک تحلیلگر، آقای روحانی باید یک انسان با قدرت های فوق العاده غیر طبیعی باشد که بتواند ضمن دبیری شورای عالی امنیت ملی، تز دکترای حقوق خودش را هم بنویسد».
نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:51 ب.ظ

مگر اینکه بگویید تقلب شده!

شبکه دولتی انگلیس درباره انتخابات ایران سرگیجه گرفته است. ادبیات بی‌بی‌سی حاکی از آن است که حضور یا تحریم انتخابات، در هر صورت چیزی جز باخت برای اپوزیسیون به همراه ندارد.

تصویرکیهان: وبسایت بی‌بی‌سی در تحلیلی به قلم «محمدرضا-ی» از روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای مقیم پاریس تصریح کرد: حضور در انتخابات به نام مخالفان و به کام حکومت تمام خواهد شد.

وی با بیان اینکه حاکمیت خواستار مشارکت گسترده در انتخابات است، می‌نویسد: در واقع نه ایده تحریم انتخابات سال 84 [از سوی اپوزیسیون] مانع ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد شد و نه مشارکت بی‌سابقه مردم مانع از ابقای وی در سال 88 گردید. نتیجه هر دو انتخابات به حاکمیت بود.

بی‌بی‌سی در نوشته دیگری تصریح کرد: فضای انتخابات ایران پر از ناامیدی است[!؟] و برخی تصمیم گرفته‌اند عطای آن را بر لقایش ببخشند. گفته‌های اخیر موسوی خوئینی‌ها پدر معنوی اصلاح‌طلبان و نیز بیانیه شاخه برون‌مرزی سازمان مجاهدین انقلاب همه حکایت از آن دارد که آنها تاکتیک تحریم انتخاباتی را برگزیده‌اند. اما سیاست تحریم انتخابات معمولا با شکست مواجه شده است.

بی‌بی‌سی در نوشته سوم به قلم «امین-ب» از روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای مقیم خارج کشور، خواستار القای تقلب در صورت شکست نامزد اصلاح‌طلبان شده و می‌نویسد: در صورت این شکست گفته خواهد شد که این‌بار هم تقلب شده حتی اگر تقلب نشده باشد(!)... رأی دادن در انتخابات وقتی قابل دفاع است که از نگاه پیشین مبنی بر توهم اصلاح رها شود و به کنشی در جهت نزاع‌ها و نه پایان دادن به آنها تبدیل شود؛ در واقع نوعی بهره‌مندی از روشی به غایت اصلاح‌گرایانه برای نفی یا تخریب کلیت موجود و تضعیف سیستم باید از افراد اخراجی از سیستم یارگیری کرد.

 

یعنی ما این قدر ذلیل شده‌ایم؟!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:50 ب.ظ

«جنبش سبز آن قدر خوار و ذلیل نشده که برای رسیدن به دست‌بوسی کسانی چون سرلشکر فیروزآبادی برود. ما هنوز خاطرات سال 88 را فراموش نکرده‌ایم که به دستور همین شخص قربانی و سرکوب شدیم».

altکیهان: شبکه صهیونیستی بالاترین با انتشار این مطلب از قول یکی از فتنه‌گران نوشت، فیلم تبلیغاتی نامزد اصلاح‌طلبان که در آن از سرلشکر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مایه می‌گذاشت، بدجوری حالم را گرفت. یعنی ما این قدر خوار شده‌ایم. شاید آقای [...] مایل باشد از خود یک حاجی گرینوف بسازد ولی باید از آقای خاتمی پرسید عقب‌نشینی تا کجا؟

بالاترین که یکی از شبکه‌های اصلی ساماندهی آشوب‌های خیابانی در سال 88 بود در مطلب دیگری به سوابق نامزد اصلاح‌طلبان و از جمله سخنرانی آتشین و تند وی علیه آشوبگران خیابانی در تیر ماه 1378 پرداخت، آنجا که وی تصریح کرده بود «اوباش آشوبگر پست‌تر و حقیرتر از آن هستند که بخواهیم نام برانداز روی آنها بگذاریم و ما آنها را سرکوب خواهیم کرد». بالاترین می‌نویسد: آقای [...] در 23 تیر 78 و در راهپیمایی حکومتی ما را اراذل و اوباش خواند. او حامی نظریه ولایت فقیه و از حامیان حصر آیت‌الله منتظری است و از جنبش سبز در سال 88 حمایت نکرد و هیچ از موسوی و کروبی سخنی نگفت. حالا برای ما جای تعجب است که وی با این همه سوابق ضداصلاح‌طلبی چگونه می‌تواند نامزد و نماینده ما باشد. این خیانت است.

بالاترین در مطلب مشابهی خطاب به خاتمی نوشت؛ آقای خاتمی خبر داری کاندیدای قبلی‌ات 2 سال است که در حبس و حصر به سر می‌برد؟ اول تکلیف اون یکی را معلوم کن تا برسیم به دومی. تو دفعه قبل موسوی را جلو انداختی و در حاشیه ایستادی و حالا..
 

.

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:49 ب.ظ

رأی شما کجاست؟

جریان اصلاحات دچار تردید است. اگرچه حسن روحانی تلاش دارد به زبان آنان سخن بگوید و برخی دغدغه‌هایشان را مطرح کند اما آنان به وی اعتماد ندارند.

alt«کسی جلوی شما را نمی‌گیرد.» این جمله‌ای بود که در مجلس دوم، علی‌اکبر ناطق نوری، عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز تهران در واکنش به اعتراض مرحوم صادق خلخالی نسبت به چینش فهرست این تشکل در تهران گفت. کسی هم جلوی آنها را نگرفت و مجمع روحانیون تشکیل شد. محمد خاتمی به همراه موسوی‌خوئینی‌ها نقش اصلی را در انشعاب داشتند.
اینک نیز محمد خاتمی نقش اصلی را در کناره‌گیری عارف و حمایت تشکل‌های اصلاح‌طلب از حسن روحانی ایفا کرده است. اکنون هم کسی جلوی آنها را نگرفته است. مجمع با حمایت از روحانی به عقب بازگشت، آن هم زیر عبای «عالیجناب سرخپوش» اصلاح‌طلبان. این رفتار مجمع روحانیون، بر تعهدات حزبی و تشکیلاتی منطبق نیست و تبعاتی را برای آنها به همراه خواهد داشت.

بیایید موضوع را از یک نظرگاه دیگر بنگریم. ساخت سیاست در کشور دچار تحولات بنیادین شده و آرایش‌های انتخاباتی را به طور کامل به هم ریخته است. شاید آقای ‌رفسنجانی به بهانه «اعتدال»، علاقه‌مند به ایجاد مجموعه‌ای از روحانیون چپ و راست بر ساختار سیاسی جدید است و در تلاش است با یک «روحانی» این شرایط را در انتخابات دنبال کند. از این رو روحانیون را مجاب به حمایت از روحانیت، آن هم از نوع روحانیت نزدیک به خود کرده است. اما آیا تصمیم مجمع روحانیون را می‌‌توان انتخاب واحد جریان اصلاحات تلقی کرد؟ به هیچ‌وجه.

آن ضرورتی که عقبگرد مجمع روحانیون را موجب شده است، برای دیگر تشکل‌های اصلاحات همانند ذائقه مشارکت یا سازمان مجاهدین نه تنها ضرورت، بلکه موضوعیت هم ندارد. چه بسا آنان درباره چشم‌انداز ساختار سیاسی در ایران، با دوستان روحانی خود اختلاف‌نظر هم داشته باشند. بحث درباره منشأ این اختلاف را به زمانی دیگر موکول می‌‌کنیم. به همین بسنده کنیم که اساسا شرایط جدید، مانع حمایت یکپارچه جریان اصلاحات از حسن روحانی می‌‌شود.

شاید مهم‌ترین شاهد این ادعا، اصرار محمدرضا عارف در اعلام عدم حمایت از حسن روحانی باشد. ستادهای عارف تعطیل شدند و عوامل آنها نسبت به هرگونه شیطنت حامیان روحانی واکنش سریع نشان می‌‌دهند. این رفتار عارف نشان می‌‌دهد راهی که مجمع روحانیون انتخاب کرده است، مورد پذیرش آنها نیست. آنها سرمایه اجتماعی خود را به پای عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت ذبح نمی‌کنند. به اعتقاد آنان، روحانی هندوانه سربسته‌ای است که حمایت از او هم به لحاظ شکلی و هم به دلیل تبعات سیاسی و اجتماعی، کلیت جریان اصلاحات را وارد یک راه بدون بازگشت می‌‌کند. شاید آنان بر این تصورند که حسن روحانی کلاهی است که قرار است بر سر اصلاحات برود.

به نظر می‌‌رسد سرمایه اجتماعی جریان اصلاحات نیز در این موضوع دچار تردید است. اگرچه حسن روحانی تلاش دارد به زبان آنان سخن بگوید و برخی دغدغه‌هایشان را مطرح کند اما به اعتقاد این قلم، فضای ذهنی آنان همچنان متاثر و ملهم از اتفاقات 88 است و با این فضای ذهنی، به حسن روحانی اعتماد ندارند. اگرچه به واسطه اتفاقات 88، بخشی از اینها به هاشمی‌رفسنجانی متمایل شده بودند اما نمی‌توانند میان حسن روحانی و هاشمی یک «این‌همانی» ایجاد کنند.

نکته‌ای که البته می‌‌توان درباره وقوع آن پیش‌بینی کرد، شکل‌گیری موجی از تردید میان سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان است. آنان از یک‌سو درگیر اتفاقات 88 و گزاره‌های ثابت جنبش سبز نسبت به آن اتفاقات هستند و از دیگر سو در این انتخابات با واقعیتی مواجهند که به هیچ‌وجه توانایی هضم آن را ندارند. همین تردیدها و مشاهده تناقضات باعث شده جریان اصلاحات هم در حوزه نخبگانی و هم در حوزه افکار عمومی متمایل به خود، دچار انشقاق شود؛ این شکاف با ملات حسن روحانی پر نمی‌شود. روحانی از جنس اصلاحات نیست. آنها نمی‌خواهند «رای من کجاست؟» مترادف با «رای من روحانی» شود. چون خوب می‌‌دانند چه تبعاتی در انتظارشان است. شاید می‌‌دانند حمایت آنها از حسن روحانی، بزرگ‌ترین اعتراف آنهانسبت به کذب بودن ادعاهای 88 باشد.

***
مهدی کروبی پس از انتخابات 84 بارها و بارها نسبت به بازتعریف اصلاحات تاکید داشت. دبیرکل سابق مجمع روحانیون معتقد بود وقتی این مجمع در انتخابات 84 او را تنها گذاشت و از مصطفی معین حمایت کرد، نشان داد درک درستی از فعالیت سیاسی ندارد. کروبی با تاسیس حزب اعتماد ملی راه خود را از روحانیون اصلاح‌طلب جدا کرد؛ این جدایی همچنان ادامه دارد.
 

اعتراف جالب در آستانه برگزاری انتخابات!

نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-09:48 ب.ظ

تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸، نشستی با موضوع چگونگی مواجهه اپوزیسیون با انتخابات برگزار کردند که طی آن اعضای شرکت‌‌کننده به شکست همه برنامه‌های خود برای انتخابات اعتراف کردند. به گزارش جهان، موسسه راهبردی دیده‌بان نوشت: روز جمعه ۱۷ خرداد تعدادی از عناصر ضد انقلاب و فراریان فتنه ۸۸ نشستی با عنوان «ما و انتخابات» درباره انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران و چگونگی واکنش اپوزیسیون به آن، در شهر برلین برگزار کردند.

altوطن امروز، گروهی از فعالان سیاسی با دیدگاه‌های مختلف در سالن شهرداری شونه‌برگ برلین درباره تاکتیک‌های انتخاباتی به گفت‌وگو پرداختند. در این نشست رضا علیجانی از عناصر گروهک ملی ـ مذهبی به عدم احراز صلاحیت کاندیدای دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده اشاره کرده و تاکید می‌کند این اقدام شورای نگهبان موجب ایجاد دوپارگی بین اپوزیسیون درباره نحوه برخورد با انتخابات شده است. وی در ادامه به این نکته می‌پردازد که باید پیام این اقدام شورای نگهبان را به درستی تحلیل کرد زیرا نظام با این کار امکان تحرک در بالا و پایین را از اپوزیسیون گرفت. این عنصر ملی ـ مذهبی در ادامه از اختلاف ایجاد‌ شده در طیف‌های مختلف ضد انقلاب در این انتخابات انتقاد کرده و بر آرزوی دیرین خود مبنی بر اتحاد بین گروه‌های اپوزیسیون تاکید کرد.

«فرهادـ‌ف» یکی دیگر از اعضای سابق حزب بی‌دین توده نیز به شکست بزرگ و یاس در بین ضدانقلاب پرداخته و به این مطلب اعتراف می‌کند که باید از فرصت عدم احراز صلاحیت کاندیدای «دقیقه ۹۰ ثبت‌نام کرده» استفاده می‌شد و آن را به چیزی شبیه فتنه ۸۸ تبدیل می‌کردیم که متأسفانه نتوانستیم. «حمزه‌ـ‌غ» یکی از اعضای حلقه پاریس و مرتبط با گروهک تروریستی منافقین نیز طی اظهاراتی در این نشست از ناتوانی و عدم اراده اپوزیسیون برای مقابله با تصمیم شورای نگهبان سخن گفته است.

خاطرنشان می‌شود پس از اعلام نتایج بررسی صلاحیت‌ها از سوی شورای نگهبان همه برنامه‌های سرویس‌های جاسوسی دشمن که قرار بود با کمک و به وسیله گروهک‌های مختلف ضد انقلاب اجرایی شود نقش بر آب شد و از آن پس هرچه نشست و میتینگ سیاسی در خارج از کشور با موضوع انتخابات برگزار کرده‌اند نیز با شکست مواجه شده است.
 

 
  
نویسنده :علی حسنی
تاریخ:پنجشنبه 23 خرداد 1392-02:11 ب.ظ


roohan.jpg - 11.69 Kbیکی از وبلاگ نویسان حامی اصلاحات در آخرین مطلب خود با نامه ای خطاب به حسن روحانی خواستار پاسخگویی وی در مورد یک شبهه معنا دار شده است. رویداد بدون تصرف در متن و بدور از قضاوت، این محتوا را به استحضار مخاطبان عزیز می رساند.

رویداد؛ متن این نامه وبلاگی به شرح زیر است:  
 
 
جناب آقای روحانی
 
 
بنده به عنوان یک حامی اصلاح طلبی و گفتمان مدنی این جریان، در شرایط فعلی نمی توانم از طرح سوالی که ذهنم را به خود مشغول کرده، صرف نظر کنم. ارادت ما به شما در پای صندوق های رأی اثبات خواهد شد؛ اما همه ما دوستداران این جریان، به خوبی می دانیم که اصلاحات داعیه دار سیاست اجتماعی در ساحت نوین و امروزی آن است. در نظام و ساختار اجتماعی مهمترین رکن و در واقع واحد های اصلی اجتماع را خانواده ها تشکیل می دهند و برای اثرگذاری بر اجتماع و همچنین نیل به آزادی انسان و مجامع انسانی باید تربیت را مورد هدف قرار داده و در ساحت آن پویید که بدون تربیت افکار و اذهان در شخصیت های آزاداندیش، مدنی خواه و منتقد عصبیت های بدوی، آرمان اصلاح طلبی محقق نخواهد شد.  
 
اما مردم انتظار دارند که ادامه دهنده راه گفتمان رهبر اصلاحات، خود بتواند در این امر موفق و راهبر و تئوریسین و صاحب سبک باشد و از این جهت است که همواره همسران و خانواده و فرزندان رجال سیاسی بلند پایه مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی بوده اند.  
 
وقتی می بینم که یک رجل داعیه دار اصلاح طلبی و آرمان خواهی، در واحد کوچک خانواده خود، پدر پسری بوده است که به هر دلیل حتی طاقت زیستن را هم نداشته است و دست به خود کشی زده، این سوال برایم ایجاد می شود که آیا تربیت نمودن میلیون ها واحد اصلاح طلب و صاحب تشخص اجتماعی امکان دارد یا خیر؟ به منظور تنویر افکار و رفع کدورت ذهنی بنده به عنوان یکی از حامیانتان خواهانم تا پیش از موعد حاضر شدن پای صندوق رای، در این مورد پاسخگو باشید. 


حمایت صریح عارف از ولایتی /فوری

طبق اظهارات یکی از نزدیکان  دکتر عارف، وی حمایت خود را از کاندیداتوری دکتر ولایتی اعلام نمود

دکتر عارف  همچنین اعلام نموده از برخوردهای مستبدانه آقای هاشمی و خاتمی که منجر به کناره گیری اجباری وی از کاندیداتوری ریاست جمهوری شدرنجیده  گردیده و ضمن بیان انتقاداتی از این دو اعلام نمود که خود و همسر و فرزندان و دیگر اعضای خانواده وی از آقای دکترولایتی حمایت  نموده و از هواداران خود نیز خواسته است که به دکتر ولایتی رای دهند.

 

 

 

 

من رای میدهم چون آبادانی کشورم را دوست دارم

 

من رای می دهم چون انتخاب حق من است

 

من رای میدهم چون استقلال کشورم را دوست دارم

 

من رای می دهم چون میزان رای ملت است

 

من رای می دهم چون امنیت و آسایشم را دوست دارم

 

من رای میدهم چون راه شهیدان را دوست دارم

 

من رای میدهم چون به ایرانی بودنم افتخار می کنم

 

من رای میدهم چون استبداد و دیکتاتوری را دیده ام

 

من رای میدهم چون پیشرفت کشورم در استقلال آن است

 

من رای میدهم چون باید با هم ایران را بسازیم

 

من رای میدهم چون جمهوری اسلامی را دوست دارم

 


حماسه سیاسی

پوستر انتخاباتی

حماسه حضور

امام خامنه ای : بعضی ها سعی کردند انتخابات بی رونق شود و یا در موعد مقرر برگزار نشود اما به توفیق الهی ناکام ماندند و بعد از این هم راه به جایی نمی برند.

انتخابات

 

رای خـــواهم داد تـــــــــا ثابت کنم ایـــرانیـــم

همچـــــو دریـــا در مَصاف ِدشمنان طوفــانــیم

رای خــــواهم داد تا بیــــــگانه را رســــوا کنم

 

رای خواهم داد داند مدعی هیچ است و بس

ارزشش کمتــر بُوَد در پیش ما از یـــک مگس

 

http://www.duelfa.com/wp-content/uploads/2013/05/Iran-Election.jpg

 

حضرت آقا فرمودند:

کسانى سر کار بیایند که مصداق: «انّ الّذین قالوا ربّنا اللّه ثمّ استقاموا» باشند؛ اهل استقامت، اهل ایستادگى باشند؛ زرهى پولادین از یاد خدا و از توکل به خدا بر تن خودشان بپوشند و وارد میدان شوند
 
 
 آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات